Giresun Üniversitesi Öğrencileri Paylaşım Alanı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Öğrencileri Paylaşım Alanı

Daha iyi bir Giresun Üniversitesi için...

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  Kayıt OlKayıt Ol  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yapGiriş yap  

Aurelio MiLLi TakıMı Değerlendiriyor

YazarMesaj
Forum Yöneticisi
Şaşkın
Şaşkın

Erkek
Job/hobbies : Koşmak
Uğraşıları/zevkleri : sinema, web developing

Aurelio MiLLi TakıMı Değerlendiriyor Empty
MesajKonu: Aurelio MiLLi TakıMı Değerlendiriyor   Aurelio MiLLi TakıMı Değerlendiriyor EmptyC.tesi Tem. 14, 2007 8:00 pm

Ay-Yıldızlı formayı giyerek tüm Türkiye’nin gündemine oturan Brezilya asıllı Mehmet Aurelio, Malta maçı öncesi A Milli Takım’ın fotoğrafını çekti...

Mehmet Aurelio... 5 yıl önce Trabzonspor’a geldiğinde kimse O’nu tanımıyordu. Mücadeleci futbolunu sahaya yansıttı, Fenerbahçe’ye transfer oldu. Daum’un gönderilmesini istemesine rağmen performansıyla kendisini Alman hocaya kanıtladı. Ve sezon başında Türk pasaportu alarak A Milli Takım’da forma giyen ilk devşirme futbolcu unvanını elde etti. Şimdi söz, Türk futbolunda bir devrimi gerçekleştiren Mehmet Aurelio’da...

Benim tercihim
“Kimse bana ‘Türk pasaportu al’ demedi, kendim düşündüm. Ayrıca kendime avantaj sağlamak için de vatandaşlığa başvurmadım. Son Dünya Kupası’ndan sonra Brezilya Milli Takımı’nda bir değişimin olacağı kaçınılmaz. Bunu herkes söylüyor. Belki ben de bu oluşumun içinde yer alırdım. Ancak sadece kafamın rahat olması, futbolu yaşamak ve başarılı olmak için böyle bir tercih yaptım. Ne kadar doğru bir karar aldığımı bir kez daha görmüş oldum.”

Terim’e bağlı
“Milli Takım’a davet edilmem Fatih Hoca’nın tercihi. Bana forma verdi ve çok iyi davrandı. Marco Paşa diye hitap etmesini önce anlamadım. Sonra Tuncay’a sordum... O da, “Oo sen paşa olmuşsun ver elini öpeyim” diye espri yaptı. Bu benim için apayrı bir mutluluk. Lüksemburg ile yaptığımız maçtan önce ve sonra kadrodaki tüm oyunculardan inanılmaz destek aldım.”

Ezberleyeceğim
“A Milli Takım’a davet edilmem birçok eleştiriyi de beraberinde getirdi. Bunlar doğal ama önemli olan bu ekibe ne verdiğimdir. İstiklal Marşı’nı ezberleyeceğim. Bana, ‘Söylüyormuş gibi playback yap istersen’ dediler ama kabul etmedim. En kısa sürede ezberleyip yürekten söyleyeceğim. Ancak önemli olan bunu yaşamak.”

Kendimi beğendim!
“Lüksemburg maçı her ne kadar hazırlık karşılaşması olsa da o karşılaşmada kendimi beğendim. Çok iyi oynadığımı düşünüyorum. Oyun gereği başka sistemde oynasak da performansım giderek artacak. Nobre’de Türk oldu. Eğer davet edilirse, o da aynı düşünce içinde oynayıp en az benim kadar başarılı olacaktır. Bu sayı giderek artar düşüncesindeyim.”

Yanılıyorlar
“Sonuçta biz bu ülkede futbol oynuyor ve hayatımızı kazanıyoruz. Eğer kendi takımlarımızın forması altında yabancı maçlara çıkıyorsak, Türk pasaportu aldıktan sonra Milli Takım’da da oynamak o kadar hakkımız. Bu Türk futbolunu geri değil ileri götürür. Çünkü rekabet ortamı daha da artacaktır. Bunun aksini düşünenler yanılıyor. Kimse Türk futboluna zarar verip geri götüremez.”

Daha da güçlendik
“Fenerbahçe yeni transferler yaptı. Hepsini tanıyorum. Kadro olarak daha da güçlendik. Artık her yerde alternatif isimler oldu. 100. yıl çok önemli ve kesinlikle şampiyonluk istiyoruz. Geçen yılki hatalara düşmezsek bu gelir. Sakarya bir kazaydı ve bir sezonda en fazla iki kez olur! Kadro olarak Beşiktaş da çok iyi duruma geldi. Lig çok zor bir yarış ve uzun maraton bizi bekliyor.”

Malta’nın şansı yok
“Malta bize rakip olacak bir takım değil. Ancak futbolda sürpriz her zaman vardır. Bu da bizim elimizde. İlk yarı skoru 2-0’a taşırsak istediğimizi çok kolay bir şekilde elde ederiz. 2008’de ve Dünya Kupası’nda final için oynayacağız. Çünkü bu takım daha önce Dünya Üçüncüsü olduysa, bunları çoktan haketmiş demektir.”

Aurelio MiLLi TakıMı Değerlendiriyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 15 - Mehmet Aurelio