Giresun Üniversitesi Öğrencileri Paylaşım Alanı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Öğrencileri Paylaşım Alanı

Daha iyi bir Giresun Üniversitesi için...

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  Kayıt OlKayıt Ol  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yapGiriş yap  

deniz gezmiş

+4
kalleş rahibe
$aman-Türk
Asi_Genc
cikburak
8 posters
YazarMesaj
TanerCic
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptySalı Ağus. 28, 2007 12:01 am

deniz gezmiş 21318
1965'ten sonra Türkiye'de gelişen gençlik hareketinin en önemli önderlerinden ve Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu (THKO)'nun kurucu ve yöneticilerinden Deniz Gezmiş, 24 Şubat 1947'de Ankara'nın Ayaş ilçesinde doğdu. Öğretmen bir ailenin çocuğu olması sebebiyle ilk ve ortaöğrenimini çeşitli kentlerde, liseyi İstanbul'da okudu. 1966'da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine giren Gezmiş, henüz lise öğrencisiyken sol düşünceyle tanıştı ve kendini dönemin eylemleri içinde buldu. 1965'te Türkiye İşçi Partisi(TİP)'nin Üsküdar ilçesine üye oldu. İlk kez 31 Ağustos 1966'da Ankara'dan İstanbul'a yürüyen Çorum Belediyesi temizlik isçilerinin Taksim Anıtı'na çelenk koymaları sırasında isçileri destekleyen ve Türk-İş yöneticilerini protesto eden gösteri sırasında gözaltına alındı.
Ardından 19 Ocak 1967'de Türkiye Milli Talebe Federasyonu(TMTF) binasının yedd-i emine verilmesi sırasında çıkan olaylarda yakalandı ve bir gün sonra iki arkadaşıyla çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı. 22 Kasım 1967'de öğrenci örgütlerinin düzenlediği Kıbrıs Mitingi sırasında Aşık İhsani ile birlikte ABD bayrağını yaktıkları gerekçesi ile gözaltına alınıp daha sonra serbest bırakılan Deniz Gezmiş, Hukuk Fakültesi'nde birlikte okuduğu arkadaşlarıyla birlikte 30 Ocak 1968'de Devrimci Hukuklular Örgütünü kurdu. 7 Mart 1968'de İÜ Fen Fakültesi konferans salonunda düzenlenen AIESEC genel kurul toplantısında konuşma yapan Devlet Bakanı Seyfi Öztürk'ü protesto ettiği için tutuklandı.
2 Mayıs'a kadar tutuklu kalan Gezmiş, 30 Mayıs'ta 6. Filo'yu protesto ettiği için yargılandı ve beraat etti. Öğrenci eylemleri içinde etkinliği giderek artan Deniz Gezmiş, 12 Haziran 1968'de İstanbul Üniversitesi'nin işgal edilmesinde önderlik etti. İşgal Konseyi adına İÜ Senatosu ile Baltalimanı'nda yapılan görüşmelere katılan öğrenci heyetinin içinde yer aldı; öğrenci haklarının elde edilip işgalin sona erdirilmesinde etkili oldu. İşgalden kısa bir süre sonra İstanbul'a gelen 6.Filo'yu protesto eylemlerinde yer alan Gezmiş, 30 Temmuz'da bu eylemlerden dolayı tutuklandı ve 20 Eylül'de serbest bırakıldı.TİP içinde yoğunlaşarak, ayrılıklara ve tartışmalara yol açan ideolojik sorunlarda Milli Demokratik Devrim(MDD) görüsünü benimseyen Deniz Gezmiş, bu görüşün özellikle devrimci öğrenciler arasında yayılmasında etkili oldu. Ekim 1968'de eylemlerde birlikte olduğu Cihan Alptekin, Mustafa İlker Gürkan, Mustafa Lütfi Kıyıcı, Cevat Ercişli, M.Mehdi Beşpınar, Selahattin Okur, Saim Kurul ve Ömer Erim Süerkan'la birlikte Devrimci Öğrenci Birliği (DÖB)'ni kurdu. 1 Kasım 1968'de TMGT, AÜTB, ODTÜÖB ve DÖB'ün başlattığı Samsun'dan Ankara'ya Mustafa Kemal Yürüyüşü'nü düzenledi. Ardından 28 Kasım 1968'de ABD büyükelçisi Kommer'in gelişi sırasında Yeşilköy Havaalanı'nda düzenlenen protesto gösterileri nedeniyle tutuklandı ve bir süre sonra serbest bırakıldı.
İstanbul Üniversitesi'nde sağcı güçlerin 16 Mart'ta girişmis olduğu hareketlere öğrenci kitlesiyle birlikte karşı koyan Gezmiş , bu eylemi gerekçe gösterilerek 19 Mart'ta yeniden tutuklanarak 3 Nisan'a kadar hapis yattı Ardından 31 Mayıs 1969'da İÜ Hukuk Fakültesi öğrencilerinin, reform tasarısının gerçekleşmemesini protesto için giriştikleri işgale önderlik etti. Üniversitenin kapatılıp, polise teslim edilmesi nedeniyle çıkan çatışmalarda yaralandı. Hakkında gıyabi tutuklama kararı olmasına rağmen hastaneden kaçan Gezmiş, Haziran'ın sonunda Filistin'e gitti. Filistin'e gitmeden önce 23 Haziran 1969'da TMGT'nin topladığı 1. Devrimci Milliyetçi Gençlik Kurultayı'na kendisi gibi haklarında tutuklama kararı olan FKF Genel Başkanı Yusuf Küpeli ile birlikte bir mücadele programı gönderdi. Eylül'e kadar Filistin'de gerilla kamplarında kalan Deniz Gezmiş,1 Eylül 1969'da, 10 Haziran'da "üniversiteyi işgal" ettiği gerekçesiyle Hukuk Fakültesi'nden ihraç edildi. Hakkında tutuklama kararının olduğu bu dönemde gazetecilere gizlendiği yerden demeçler verdi. 23 Eylül 1969'da Hukuk Fakültesi'nde olduğu sırada haber verilen polislerin de fakülteye gelmesi üzerine teslim olan Gezmiş, 25 Kasım'da serbest bırakıldı. Ancak Yıldız Devlet ve Mühendislik Akademisi'nde Battal Mehetoğlu'nun sağcılar tarafından öldürülmesinden sonra okulda yapılan aramada, ele geçirilen dürbünlü bir tüfeğin Gezmiş'e ait olduğu öne sürülerek hakkında yeniden tutuklama kararı alındı. 20 Aralık 1969'da yakalanan Gezmiş, kendisiyle birlikte tutuklanan Cihan Alptekin'le birlikte 18 Eylül 1970'e kadar tutuklu kaldı. Bundan sonra öğrenci eylemlerinden uzaklaşarak, mücadelesini değişik alanlarda sürdürmeyi planladı. Sinan Cemgil ve Hüseyin İnan'la birlikte THKO'yu kurdu. 11 Ocak 1971'de THKO adına Ankara İş Bankası Emek Şubesi'nin soygununu gerçekleştirenler arasında yeraldı. 4 Mart 1971'de dört ABD'li erin Balgat'taki Tuslog Tesisleri'nden kaçırılması eyleminde de bulunan Gezmiş, erlerin serbest bırakılmasından sonra Sivas'ın Sarkışla ilçesinin Gemerek nahiyesinde Yusuf Aslan'la birlikte yakalandı.
16 Temmuz 1971'de başlayan THKO-1 Davası'nda TCK'nin 146. maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle, 9 Ekim 1971'de idam cezasına çarptırıldı.
6 Mayıs 1972'de idam edildi.

En son tarafından Ptsi Eyl. 03, 2007 11:09 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: yazık   deniz gezmiş EmptySalı Ağus. 28, 2007 11:23 am

insan şu adama bakarken bile utanırken şu insanlara bak nasıl görmezden gelebiliyorsunuz ya son cümlelerine dikkat etsenize yaşasın Türk ve kürt hakları diyor.. bu insan Türkiye'deki bölücü fikirleri ortaya atan insanlardan biridir.Bir ikincisi de marks ve lenini araştırıp düşüncelerini öğrenmenizi isterim eğer okuduktan sonra da fikirleriniz değişmiyosa o zaman diyecek bir söz kalmıyor... yazık yazık
TanerCic
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptySalı Ağus. 28, 2007 2:39 pm

yaa arkadaşım koyduk buraya tanı bil die yorum yap demedikki...seversin sevmessin senin fikrin senin düşüncen saygı duyuyorum herzaman..ama madem açtın şunuda söylemeden edemem...asıl bölücülüğü bu ülkede etnik kökenler arasında ayrım yapan aşırı milliyetçi kardeşlerimiz yapıo...
Misafir
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptySalı Ağus. 28, 2007 7:12 pm

"ırkçılık yapan bizden değildir!" hadisi şerif

Ama köklerimize bağlı kalmalıyız dışarıdan gelen görüşler bizim için asla tam anlamıyla faydalı olamaz! Ne ararsak tarihimizde aramalıyız! İstikbal Köklerdedir...
Misafir
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: :)   deniz gezmiş EmptySalı Ağus. 28, 2007 9:39 pm

BEN DE ZATEN ONU SÖLÜYORUM BUNUN TEMELİNİ ATAN İNSAN BU VE YANINDAKİLER ASLA ETNİK FAŞİZMİ SAVUNMUYORUM. AYRICA YORUM YAPMA DEMİŞSİN MADEM YORUM YAPILMAYACAKSA KONU NEDEN AÇILIYOKİ ARKADAŞIM BİZ GELECEĞİN GÜÇLÜ BEYİNLERİYİZ BAZI OLAYLARA TARTIŞARAK YORUM GETİREREK SAYGI USULLERİNE UYARAK KENDİMİZİ TOPLUMA KAZANDIRMALI VE GELECEĞE IŞIK TUTMALILYIZ...
Misafir
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: :)   deniz gezmiş EmptySalı Ağus. 28, 2007 9:40 pm

Fatih demiş ki:
"ırkçılık yapan bizden değildir!" hadisi şerif

Ama köklerimize bağlı kalmalıyız dışarıdan gelen görüşler bizim için asla tam anlamıyla faydalı olamaz! Ne ararsak tarihimizde aramalıyız! İstikbal Köklerdedir...

EDİTÖRÜM SANA DA KATILIYORUM HEM DE KÖKTEN Smile
TanerCic
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyÇarş. Ağus. 29, 2007 12:14 am

saygı duyuyorum ancak...köklerde derken tabiki geçmişimizi unutmuş değilizz ama önce onları anlayalım ne için mücadele etmiş bu insanlarr ? sonra yargılayalım yada görüşlerimizi bildirelim...
cikburak
Teğmen
Teğmen
cikburak

Erkek
Job/hobbies : ..
Uğraşıları/zevkleri : ..

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyÇarş. Ağus. 29, 2007 12:46 pm

Irkçılığı Savunan, Bir ırkı üstün tutan yazılar İstemiyoruz!

Yazınız Bu Yüzden Silinmiştir!

Lütfen Bölücülüğü Değil Kardeşliği ve Adaleti öne çıkaralım!
Fatih
http://www.ozturkler.com
cikburak
Teğmen
Teğmen
cikburak

Erkek

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyÇarş. Ağus. 29, 2007 12:53 pm

öncekı msjımda gördüğünüz üzere ATSIZ ATAMIZ gereken cvbı 1966 yılında vermıstır,fazla söze gerek yok şunu herkes beynine kazısın ...Türkiye’yi parçalamaya kalkıştığınız gün nereye gönderileceğinizi göreceksiniz. Yeter ki o gün gelsin...
Misafir
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: :)   deniz gezmiş EmptyÇarş. Ağus. 29, 2007 12:54 pm

reis hep beraberiz...
cikburak
Teğmen
Teğmen
cikburak

Erkek

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyÇarş. Ağus. 29, 2007 12:56 pm

reis_55 demiş ki:
reis hep beraberiz...
hee sunuda hatırlatıym reis umarım TÜRK milletinin en hızlı organize olan millet oldugunu biliyodur arkadaslar ,ayran içtik ayrı düştük sanmasın kimse ayrılsakda hertürlü beraberiz
Misafir
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: ...   deniz gezmiş EmptyÇarş. Ağus. 29, 2007 12:58 pm

reis biz bunun farkında olduğumuz için burdayız TANRI TÜRK'Ü SAKINSIN VE YÜCE KILSIN....
Misafir
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: ...   deniz gezmiş EmptyÇarş. Ağus. 29, 2007 1:00 pm

Men sinlerge boldum kagan
alalıng ya takı kalkan
tamga bizge bolsun buyan
kök böri bolsıngıl uran
temür çıdalar bol orman
av yirde yürüsün kulan
takı taluy takı müren
kün tuğ bolsın kök kurıkan

KAGAN HAKAN
TanerCic
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyÇarş. Ağus. 29, 2007 5:14 pm

yaa ne kadar cahilce düşünüyosun arkadaşım yaa sana şimdi bölücülük mü yaptık ne yaptık ? şimdi ben bölücümüyümm bunu mu ima ediyosun sen doğruların sana benim doğrularım bana yeri gelince senden daha milliyetçiyim ben cikburak...sözde milliyetçilik olmuyoo özde olacakk...ben bilirim üni ortamlarında dayak yememk için milliyetçiyim ayağına yatan çok serseri...bunu üzerinize alınmayın örnek olarak söylüyorum...ama burda kimse bir başkasının vatan sevgisini toprak sevgisini ölçemes biçemess ve onun hakkında yorum yapamas...ben doğru demiyorum herkesin yanlışları olmuştur bu insanında elbette...milliyetçi ruh her türkte mevcuttur...bunu asla unutma !!! aksini kimse iddaa edemez söyleyemez...yaa bu konu hakkında bi ortam kurarız arkadaşlar herkes görüşlerini savunur illaki hepimizin buluşucağı bi ortak görüş olur...burada nette ne kadar kendimizi ifade edebiliriski...sağlıcakla kalın arkadaşlar...
cikburak
Teğmen
Teğmen
cikburak

Erkek

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyPerş. Ağus. 30, 2007 6:55 pm

TanerCicek demiş ki:
yaa ne kadar cahilce düşünüyosun arkadaşım yaa sana şimdi bölücülük mü yaptık ne yaptık ? şimdi ben bölücümüyümm bunu mu ima ediyosun sen doğruların sana benim doğrularım bana yeri gelince senden daha milliyetçiyim ben cikburak...sözde milliyetçilik olmuyoo özde olacakk...ben bilirim üni ortamlarında dayak yememk için milliyetçiyim ayağına yatan çok serseri...bunu üzerinize alınmayın örnek olarak söylüyorum...ama burda kimse bir başkasının vatan sevgisini toprak sevgisini ölçemes biçemess ve onun hakkında yorum yapamas...ben doğru demiyorum herkesin yanlışları olmuştur bu insanında elbette...milliyetçi ruh her türkte mevcuttur...bunu asla unutma !!! aksini kimse iddaa edemez söyleyemez...yaa bu konu hakkında bi ortam kurarız arkadaşlar herkes görüşlerini savunur illaki hepimizin buluşucağı bi ortak görüş olur...burada nette ne kadar kendimizi ifade edebiliriski...sağlıcakla kalın arkadaşlar...
unıversıte bizim üniversitemız kardess biz burdayız dayak yememek milliyetcıyız demeyecegımızı giresunda herkes bilir he sunuda söyleyeyım sana eğer dayak yememek için milliyetcıyız deseydık suan gereklı yerlerde olurduk...sana bölücü diyen olmadı hem bölücü diye kımseyle tartısmam bölücü olduguna ınandıgımız kişilerin makbuzunu kesip direk elıne verdik ve hayatımızın sonuna kadar cezalarını kesmeye hazırız,kimsenin şüphesi olmasın...
cikburak
Teğmen
Teğmen
cikburak

Erkek

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyPerş. Ağus. 30, 2007 7:35 pm

Fatih

editör akıllı olmanı rica ediyorum TÜRK MİLLETİ DÜN BÜTÜN MİLLETLERDEN ÜSTÜNDÜ,BUGÜNDE ÜSTÜN,YARINDA ÜSTÜN OLACAKTIR... BEN EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN BURAK TEKİN,BUNUN AKSİNİ İDDAA EDEN VARSA BUYURSUN GELSİN
TanerCic
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyPerş. Ağus. 30, 2007 10:16 pm

burak kardeşimm... senin söylediğinin aksini söylemeye kimsenin dili varamaz varsa o dilleri biz koparırızz...Ancak burda demedim diosun ama bana sanki bölücüymüşüm gibi davrandın ancak benim daha görüşüm nedir onu bile bilmiyorsun...ben fikirleri bakımından deniz gezmişide severim...o yüzden bu konuyu açtım ancak bu demek değil ki ben bölücüyüm...ve ben aynı zamanda Muhsin yazıcıoğlu hayranıyımm...o yüzden diyorum ki bu tür konuşmalarr bizi bir yere götürmezz bak gene yazmışsın editör akıllı ol felann yakışmıyo bu sanaa...biz fikirlerimizle varızz.. bunu unutmaa...seninle oturup demli bir çay eşliğinde uzun uzun konuşmak isterim kardeş...hadi salıcakla kall....
Asi_Genc
Astsubay
Astsubay
Asi_Genc

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyPerş. Ağus. 30, 2007 10:37 pm

kardeş senin dediğin Mühsin Yazıcıoğlu şu bölücü başı Apo'ya "sayın" Aziz Şehitlerimize Kelle diyen bir zihniyetin Cumhurbaşkanı olması için oy kullanan bir adamdır. Deniz Gezmiş'le aynı kefeye koyman bile yanlış.... Bu arada arkadaşım TÜRKLÜK bir onurdur, TÜRKLÜK bu vatan topraklarında yaşayan insanların etnik kökenlerine bakılmaksızın ortak adıdır. O yüzden TÜRKLÜK Ata'mızın deyimi ile pekiştirdiği sürekli yükselmelidir ve bunun bir sınırı yoktur. O yüzden Biz TÜRKLÜĞÜMÜZÜ öven yazıları yazdığımızda "IRK"çılık gibi gösterip, adalet ve kardeşlik deme. Çünkü TÜRKLÜK adaletin ve kardeşliğin ortak adıdır. Üzerinde yaşadığımız bu kutsal vatanımız da ismini TÜRKLÜĞÜMÜZDEN almıştır. NE MUTLU TÜRK'üm DİYENE! sözünü Büyük Türk'ümüz boşuna sölememiştir.
Ancak bilindiği üzere şu an Çankaya köşkünde, biz NE MUTLU TÜRK'üm DİYENE dersek adamlarda ne mutlu kürdüm diyene diyen, ne bu ya her yerde bu adamın büstleri, resimleri biz Ab'ye girdiğimzde sormazlar mı bu ne diye her yerde, sonra bizim Irak'tan, Libya'dan, Suriye'den ne farkımız kalır diyen zihniyet oturmaktadır. O yüzden Bizler inadına Her ağızdan TÜRKLÜĞÜMÜZÜ haykırmalıyız. Bu arada bu yazımda çöp kutusan giderse hesabını sorarım. Ben Giresun Eğitim Fakültesinden Sertay Yayla, Giresun'luyum... Haberiniz ola... Burak kardeşim bu arada Giresun'a erken gelmeni tavsiye ederim, kayıt zamanında Cemaat ve tarikatlara geçit vermeyeceğiz. Giresun'da Devrimci ve Milliyetçi Cepheyi Oluşturacağız.... İnadına NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! Hadi bunu da sil de görüm bunu da ırkçılık statüsüne koy da...
TanerCic
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyPerş. Ağus. 30, 2007 11:56 pm

Asi genc kimsin bilmiyorum ama ben burada kimseye rıkçı söylemde bulunmadım...o ona bunu demiş bu buna bunu demiş bunları geçelim...ben sadece sempati duyduğum kişileri yasdım...ayrıca kimsenin mesajını felanda silmiyorus her düşünceye açığıs yorumlarınısı seviyeli bir şekilde yapabilirsinizz...ayrıca evtt asıl sorun toplumun yobazlaştırılması şuanda ve geriye gitmemizde...tarikatçiler genç beyinleri istila etmek istiyolarr bunlara geçit vermices tabi..bu arada bende giresunluyumm...oturup konusuruss bunlarrıı yaa beyin fırtınası yaparıs arkadaşlarr Smile güsel oldu böylee herkesin bir düşüncesi herkesin uzlaştığı bi nokta olması güsell..selametle kalın...
Misafir
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyCuma Ağus. 31, 2007 9:21 am

cikburak demiş ki:

Fatih

editör akıllı olmanı rica ediyorum TÜRK MİLLETİ DÜN BÜTÜN MİLLETLERDEN ÜSTÜNDÜ,BUGÜNDE ÜSTÜN,YARINDA ÜSTÜN OLACAKTIR... BEN EĞİTİM FAKÜLTESİNDEN BURAK TEKİN,BUNUN AKSİNİ İDDAA EDEN VARSA BUYURSUN GELSİN

Haddini Bil Tehditler Savurma Ben de Fen Edebiyattan Ünal ÇuLcu Beklerim!

Ve akıllanana kadar forumdan atıldın!
$aman-Türk
Yeni Üye
Yeni Üye

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: İRTİCA VE KOMÜNİZMİN TÜRK'E DÜŞMANLIĞI   deniz gezmiş EmptyC.tesi Eyl. 01, 2007 10:03 pm

SAYIN EDİTÖR; SİZ, BİZİM SAMİMİ TÜRKÇÜ SOYDAŞLARIMIZI IRKÇILIKLA İTHAM ETMEDEN SİTENİZDEKİ 68 KUŞAĞI TÜRKİYE'Yİ KOYUN SÜRÜLERİ GİBİ HALK PARÇALARINA BÖLMEK İSTEYEN VATAN HAİNİ KOMÜNİSTLERİN BUGÜNKÜ UZANTILARININ VE CUMHURİYETİ,DEVRİMLERİ VE ONUN TÜRK ULUSUNA GETİRDİĞİ KAZANIMLARI İĞDİŞ EDİP TÜRK ULUSUNU ORTA ÇAĞDAN KALMA YOZ YOBAZ GERİCİ ESKİ KAFA OSMANLICILARIN FAALİYETLERİNE BİR SON VERİN.

SİTENİZDE TÜRKİYE'Yİ OLUŞTURAN YÜCE TÜRK ULUSUNU TAA 1968 DEN BU YANA kürt, laz, çerkez DİYE PARÇALARA AYIRIP KUTSAL YURDUMUZU ETNİK PARÇALARA BÖLMEK İSTEYEN deniz gezmişin RESMİ BULUNMAKTADIR VE AYRICA GİRESUN ÜNİVERSİTESİ VE ONUN TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASINDAN ALDIĞI MİSYONLA BİR TÜRLÜ İLGİSİNİ KURAMADIĞIM İLAHİLER BULUNMAKTADIR. LÜTFEN ÜNİVERSİTEMİZİ TANITICI SOSYAL ETKİNLİKLER VE EĞİTİMLE İLGİLİ OLGU VE OBJELERE YER VERİNİZ.AKSİ TAKTİRDE REKTÖRLÜĞE BAŞVURUP BU SİTE HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMASI İÇİN HAREKETE GEÇECEĞİM.
$aman-Türk
Yeni Üye
Yeni Üye

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: AYRICA....   deniz gezmiş EmptyC.tesi Eyl. 01, 2007 10:11 pm

TÜRKİYE'DE YAŞAYAN TÜRKİYE TÜRKLERİ OLARAK HANGİ IRKI ÜSTÜN TUTMAMIZI İSTERDİNİZ!!!
TABİKİ DE DEVLETİMİZİ KURAN ANAYASADA VE ATATÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNDE (TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ) İFADESİNİ BULAN YÜCE TÜRK IRKINI(-ULUSUNU-) ÜSTÜN TUTACAĞIZ...
BİZ OSMANLI PADİŞAHLARININ ÇOĞU GİBİ(CENNET MEKAN OSMAN VE ORHAN BEYLER, SULTAN 4.MURAT, GENÇ OSMAN VE ULU HAKAN, GÖK SULTAN 2. ABDÜLHAMİT HAN HARİÇ) DEVŞİRMELERİ, DAMAT FERİT PAŞA GİBİ İNGİLİZLERİ, ORHAN PAMUK GİBİ ERMENİLERİ, BASKIN ORAL GİBİ ETNİK FAŞİZM DAVASI GÜDEN SİYASAL KÜRTÇÜLERİ Mİ TUTACAĞIZ????
TABİKİ TÜRK ULUSUNU ÜSTÜN TUTACAĞIZ.
TanerCic
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyC.tesi Eyl. 01, 2007 10:19 pm

laz çerkez die bölen bi insan mı sen ya hiç kitap okumuyosun yada gerçekten geri düşüncelisin...oku yaa okuu ...allahtan kork ve okuu bu ülkede türk kürt ayrımı yapanlar kimlerrr....yazık sanaa...
$aman-Türk
Yeni Üye
Yeni Üye

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyC.tesi Eyl. 01, 2007 10:36 pm

kitap okumayan birisi varsa o da sensin... eğer ki deniz gezmiş gibi komünist ve ona methiyeler düzen turan feyzioğlunun , deniz gezmiş ve arkadaşları(yusuf aslan mahir çayan ve hüseyin inan) hakkında yazdığı bizim deniz adlı kitapta(bu kitabı okumadığınıza eminim) turan feyzioğlu deniz ve arkadaşlarının haklı olduğunu söylemektedir ve ayrıca kitapta deniz gezmişin babasına yazdığı mektupda(onu da okumadığınıza eminim) Türkiyedeki TÜRK ve kürt halklarına diye bir bölüm geçmektedir bu bölücülük değil de ne demektir ayrıca deniz gezmişin 1971de idamı ile sonuçlanan mahkemesinde suçlandığı konulardan biriside TÜRKİYEYİ oluşturan Türk ulusunu laz-kürt diye halkalara bölmesiydi hiç bir şey okumadığınız bunlardan belli..
bizim deniz adlı kitap deniz gezmişin lehine yazılmıştı.. bu kitap hakında da taraf tutuyor diyemezsiniz

evet bir taraf tutuyordu ; ama o da deniz gezmişin tarafıydı.
ve bir öneri: bundan sonra bazı konular hakkında kesin bir yargıya varmadan konuyla ilgili yayınları takip ediniz kitap okumadığınız için ve kafanızdan ideolojik handikaplarınızla hareket edip yazdığınız için sizi kınıyorum...
artık söylediklerinizi ciddiye almıyorum
TanerCic
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyC.tesi Eyl. 01, 2007 10:48 pm

asıl ben seni ciddiye almıyorum vee emin ol senin bildiğinden fazla şey biliyorum okumadın dediğin şeyleri ben ezbere biliyorum ama gerici düşünce sizin beyninize yer etmiş bir renk körüne rengleri tarif etmek gibi bişe bu ne desem kendi bilidğini okursun nede olsa..onun için sadece ben açtığım konuya saygı duy oku istemiosan okumaa...
$aman-Türk
Yeni Üye
Yeni Üye

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyC.tesi Eyl. 01, 2007 10:52 pm

OKUSAYDIN O MEKTUBUNDAKİ DENİZ ABİNİZİN BÖLÜCÜLÜĞÜNÜ GÖRÜRDÜN BU SANA SON SÖZÜM HEPİNİZLE DEVRİM SABAHI GELDİĞİNDE GÖRÜŞECEĞİZ...
TanerCic
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyC.tesi Eyl. 01, 2007 11:22 pm

ya seninle oturupta şimdi sana bunları anlatacak deilimm..senin bildiğin sana benim bildiğim bana..ne senin düşüncelerin değişir nede benimkiler...o yüzden gerek yok birbirimizi kırmaya...sağlıcakla kal arkadaşım...
Misafir
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: aaaaa   deniz gezmiş EmptyPaz Eyl. 02, 2007 1:09 pm

arkadaşlar şamanTürk adlı arkadaşımızı ben çok yakından tanıyorum o tam bir kitap kurdudur. ona sen hiç kitap okuuyor musun demek ona bir hakarettir. sağlıcakla kalın...
Misafir
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyPaz Eyl. 02, 2007 9:02 pm

Ben Görüşlerimi Yansitmiyacağım Artık Kişisel Tehditlerle Uğraşamam! Ülkücüyüm diye geçinen mankurt küfürbaz olup edepsizlik yapıyor! Söylediklerimi Tüm ülkücülere değil sadece ülkücüyüm diye geçinen mankurtlara söylüyorum!
kalleş rahibe
Teğmen
Teğmen
kalleş rahibe

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyÇarş. Eyl. 05, 2007 2:02 am

şunu bilir şunu söylerim...türkün en hası çanakkalede şehit düştü......saygılar
Asi_Genc
Astsubay
Astsubay
Asi_Genc

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyPerş. Eyl. 06, 2007 10:12 pm

arkadaşlar geçmişimizi oturup değerlendirmemiz gerekmiyor mu? Yani demek istediğim bu ülkede birileri haklı ya da haksız bişeyler yaptı. Bizim yapmamız gereken üzerinde yaşadığımız günlere bugünlere çözüm önerileri üretmek. Bunun için yapmamız gereken ******'ün "TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURAN TÜRKİYE HALKINA TÜRK ULUSU DENİR." Sözünden yola çıkarak ulusal bir bütünlükle tek yürek olmak. Saygılarımla...
TanerCic
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyPerş. Eyl. 06, 2007 11:04 pm

evt haklısın ama arkadaşım biliyosun türk ulusunun tek bir güç olunca yapamayacağı iş yok...bunu bilenlerin bu işine gelmio ve cahil insanları kullanarak halkı ayrıma sürüklüo...bunlar birilerini işine çok iyi gelio..ve bizim Ata yolundan sapmış arkadaşlarımızda bunlara maşa oluo..yada Atamızın sadece tek yönünü örnek alan arkadaşlar anlaşılmıştır herhalde...
evrencell3757
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın
Job/hobbies : giresun
Uğraşıları/zevkleri : siyaset-tiyatro

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyPerş. Ara. 20, 2007 7:20 pm

deniz gezmiş bu ülkenin bağımsızlığını istemiş ve amerikan cılığa karşı boy göstermiş devrim şehitlerinden biridir. bu ülkede kürt adını söylemek bölücülük oluyor demek
at gözlüğüyle bakmayalım olaylara
bugün bile haksız yere idam edildiğinmi kabul etmi,şlerdir.
http://www.sendika.org
Misafir
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyCuma Ara. 21, 2007 6:31 pm

dini afyon olarak gören bir zihniyetin adamı nasl şehit olur anlayamadım Question
evrencell3757
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: sfd   deniz gezmiş EmptyC.tesi Ara. 22, 2007 7:28 pm

şimdi sana bişey diyecem ama sen karşındakini yenemediğin zaman banlayan bir adamsın bunu söyleyim
farlı görüşlere açık değilsin
orda devrim şehidi dedim bir daha oku
yasmin
Astsubay
Astsubay
yasmin

Kadın
Job/hobbies : ........
Uğraşıları/zevkleri : ......

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyC.tesi Ara. 22, 2007 8:18 pm

arkadaşlar savunduğumuz kişinin görüşlerini, geriye baktığımızda bizlere ve ülkemize neler bıraktığını göz önünde bulundurarak konuşalım lütfen
evrencell3757
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: deniz   deniz gezmiş EmptyC.tesi Ara. 22, 2007 9:13 pm

bıraktıkları ortada bağımsız türkiye için uğraşan bir insandı
amerikaya karşı bir insandı
yaglidere28
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek
Job/hobbies : yağlıdere
Uğraşıları/zevkleri : internet

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: deniz   deniz gezmiş EmptyPaz Ara. 23, 2007 10:28 am

******’ün emperyalistleri İzmir’de denize dökmesinden sonra, Batının kanlı çizmesi ilk kez Demokrat Parti’yle Türkiye’ye girer. Türkiye’yi NATO’ya sokan DP’nin, Missouri Zırhlısını İstanbul’a davet etmesi, Türk tarihinin kara bir günüdür. DP iktidarının emriyle, İstanbul’da gazinolar ve genelevler boyanır, tüm kent süslenir, ABD askerlerinin İstanbul’u kirletmeleri için her türlü hazırlık yapılır.

Türkiye bu onursuzluğu, 1960’lara kadar yaşar. Ancak 1960’larla birlikte gençliğin devrimci ve ******çü kabarışı, 6. Filo’ya ve ABD askerlerine Türkiye’yi dar etmeye başlar.

İstanbul, İzmir, Trabzon’da şiddetlenen 6. Filo karşıtı eylemler, 1968 Temmuzunda zirveye tırmanır. Bunda ABD askerlerinin, Türk bayrağını yırtmaları ve Türk kızlarını taciz etmelerinin büyük etkisi olur. Urfa, Maraş ve Antep’in ruhu Deniz Gezmiş’in deyimiyle “Yeniden Kuvvayı Milliyeci” ve “İkinci Kurtuluş Savaşçısı” gençlikte canlanır.

Temmuz ayında, İstanbul’da sürekli protesto edilen ve tartaklanan ABD askerlerinin korunması için, dönemin AP İçişleri Bakanı “milliyetçi” Faruk Sükan, emniyet teşkilatına kesin emir verir. Bu emir üzerine İTÜ yurdunu basan polis, devrimci genç Vedat Demircioğlu’nu camdan aşağı atar ve öldürür.

Türk gencinin kanı, Amerikan askeri için dökülür ama ABD askerleri de ertesi gün denize dökülür. Taksim’de Deniz Gezmiş’in önderliğinde toplanan yüzlerce genç, Dolmabahçe’ye yürüyüşe geçer. “İstanbul Amerikan genelevi, Türk kızları Amerikan cariyesi” olamaz diyen gençlerin etrafında kısa sürede halktan ve esnaftan binlerce kişi toplanır. Yakalanan tüm ABD askerleri denize atılır.
http://www.giresun.edu.tr
yaglidere28
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyPaz Ara. 23, 2007 10:28 am

ABD’yi korumak için fedailer peydahlanır

Gençlerin eylemleri, o dönem en çok “milliyetçi” ve “İslamcı” kesimleri kızdırdı.

Bu kesimlere göre ABD’ye karşı çıkmak komünistliktir. Komünistlik ise dinsizlik ve vatan hainliğidir. O yüzden din ve vatan için, ABD’ye saldıranlara saldırmak “cihad” sayılır.

Bu propagandanın merkezi, 1950’lerde DP, 1960’larda ise AP tarafından yönlendirilen ama esas parasal kaynağını ve ideolojisini ABD’den alan, Komünizmle Mücadele Derneği’dir.

Bu dernek, o dönem tüm Amerikancılarının cephe örgütüdür. ****** düşmanı dinciler, Turancı-ırkçı ülkücüler, AP’li sağcılar herkes bu örgütün çatısı altındadır
yaglidere28
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyPaz Ara. 23, 2007 10:29 am

1968 sonbaharı boyunca Deniz Gezmiş liderliğinde, “Tam Bağımsız Türkiye” için ABD karşıtı eylemler hızlanır. Bugün Saadet Partisi’nin yayın organını Milli Gazete’nin duayenlerinden olan, o dönem Bugün gazetesini çıkaran Mehmet Şevki Eygi ise tüm ülkede, ABD için cihad çağrıları yapmaktadır.

Yalan ve uydurma, bugünkü şeriatçı basın için nasıl adeta “farz ve sünnet” ise, o günlerde de aynı ilkeler geçerlidir. Değil Müslümanlık, en düşük düzeyde ahlak ve doğruluk yoktur ortada. Bugün Gazetesi’nde ABD’ye karşı yapılan eylemler gerici kesime, “Komünistler yine cami bombalandı. Kur’an yaktı.” başlıklarıyla lanse edilir.

Vedat Demircioğlu’nun portresinin, Beyazıt Kulesi’ne asılmasından, ünlü “devrimciler Beyazıt’a Kızıl Rus bayrağı astı” masalını uyduran, yine aynı Mehmet Şevki’dir.
Misafir
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyPaz Ara. 23, 2007 11:57 am

Her abd ye karşı olan masum değildir!

Deniz Gezmiş’ler
Deniz Gezmiş konusunda ülkemizde fikir ve görüş birliği yoktur. Bir kısım kimseler onu göklere çıkartırken, bir kısmı da yerin yedi kat dibine indiriyor. Bendeniz Müslüman bir Türkiyeli olarak Deniz Gezmiş hakkında şu kanaatlere sahibim. Çok açık ve seçik olması ve kolay anlaşılması için maddeler halinde yazıyorum:

1. O Marksist-Leninist bir terörist veya savaşçıdır. Ben bir Müslüman olarak Marksizm-Leninizmin doğru, hak, iyi bir ideoloji olduğunu kabul edemem. A priori, materyalist ve ateist bir dünya görüşüdür; a posteriori, bu ideolojinin dünyada yaptığı tahribat ortadadır, 80-100 milyon insanın ölmesine sebebiyet vermiştir. Bir yığın faciaya, sefalete, zulme, baskıya yol açmıştır.

2. Deniz Gezmiş ve arkadaşları Türkiye’deki bozuk düzeni silah kullanarak, terör metoduyla devirip yerine daha bozuk kızıl bir düzen getirmek istiyordu.

3. Çin-Hindi ülkelerinden Kamboçya’da Pol Pot ve arkadaşları çete savaşları ile ülkeyi ele geçirdiler. Sonunda büyük bir facia oldu, halkın üçte ikisini katlettiler. Hem de korkunç bir şekilde. Bu kadar adamı öldürmeye kurşun yetişmediği için kazmalarla öldürdüler. Arzu edenler internetten binlerce hatta milyonlarca kaynağa müracaat edebilir. Hangi ülkede Marksist bir düzen kurulmuşsa arkasından az veya çok katliam yapılmıştır,

4. Deniz Gezmiş ve arkadaşları Türkiye’nin idaresini ellerine geçirebilmiş olsaydılar, Müslümanlara büyük baskı yapacakları belliydi. Çünkü, Marksist-Leninist sistemde “Din, halkın afyonudur”.

5. Amerikan güdüm ve vesayetindeki “Demokrasimsi” rejimlerde halk yumurta tavukları gibi beslenir ve sömürülür. Marksist sistemde ise “Et tavukçuluğu” baskındır. 1960’lı, 70’li yıllarda Müslümanlar “Ehven-i Şerreyn” (iki kötüden daha hafif olanını) kerhen (istemeyerek) seçmek zorunda kalmışlardır.

6. Deniz Gezmiş ve arkadaşları İsrail’in İstanbul konsolosu Elrom’u kaçırmışlar ve kıtır kıtır keserek öldürmüşlerdir.

7. Suçları sadece bu cinayetten ibaret değildir. Soygunlar, gasplar, silahlı çatışmalar…

8. Birtakım solcu ******çüler Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını demokrat, vatansever, idealist “fidancıklar” olarak gösteriyor. Realitede ise onlar masum fidancıklar değil, dehşetli zehirli dikenlere sahip çalılardır. Gezmiş ve arkadaşları neyi yıkmak istiyorlardı? Kemalizm’i yıkmak istiyorlardı. Bir insan hem samimi Kemalist, hem Deniz Gezmiş hayranı olabilir mi?

9. Deniz Gezmiş asıldı. Asılmalı mıydı? Bunun tartışmasını tarihçiler, hukukçular, büyük düşünürler yapabilir. Asılmadan önce sarıklı bir hoca getirmişler, görüşmeyi kabul etmemiş. 1925’ten sonra Türkiye’de inançlarından, fikirlerinden, görüş ve tenkitlerinden dolayı hayli insan idam edilmiştir. Deniz Gezmiş’in asılmasına hayıflananlar, her nedense Müslüman hocaların, şeyhlerin, vatandaşların asılmasına pek üzülmüş görünmüyorlar… Solcuların, canı can da Müslümanların patlıcan mı?

10. Sovyetler Birliği dağıldıktan sonra onun uydusu olan hiçbir ülke ve devlet Marksist rejimi devam ettirmedi. Faraza Deniz Gezmiş ve ekibi Türkiye’yi ele geçirmiş olsalardı, Sovyetler Birliği’nin çöküşünden sonra bizdeki Marksist rejim de çökecekti. (Marksizm’de ısrar eden Küba ve benzeri birkaç marjinal ülke istisnadır…)

Birilerinin göklere çıkardığı, öbürlerinin cehennemin en dibine indirdiği Deniz Gezmiş hakkında insaflı, adil, ciddi eserler yazılmalıdır. O söylenildiği gibi bir aziz midir, yoksa şeytan mıdır?

Gezmiş ve arkadaşları Amerikan emperyalizmine karşıymışlar. Sadece bu iddia, onların aklanıp paklanmasına yeter mi?

Fikirlerin ve görüşlerin çatışmasından hakikat şimşekleri çakar… Gezmiş ve arkadaşları konusunda TV’lerde açıkoturumlar tertiplensin, şarlatanlık, demagoji, hokkabazlık yapılmasın, doğru bilgilerin, belgelerin ışığında konuşulsun ve isabetli hükümler/yargılar verilsin… Asla peşin fikirli olunmasın.

Benim, bir Müslüman olarak Deniz Gezmiş’i beğenmem, desteklemem, ona sempati duymam mümkün ve muhtemel bir iş değildir. Dinimi ve kimliğimi inkâr etmiş olurum.

Ateist, Marksist, materyalist kimseler onu beğenebilirler.

Doğru olan nedir? Ben mi haklıyım, onlar mı? İşte bu, iki tarafın gerekçelerinden anlaşılır. Gerekçesiz yermeler, mahkûm etmeler; övmeler, baş tacı etmeler kıymetsizdir.

Deniz ve arkadaşları Türkiye’ye hâkim olsalardı iyi mi, olurdu, kötü mü? Bu sorunun doğru cevabını bulabilirsek mesele halledilmiş olur.
Misafir
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyPaz Ara. 23, 2007 12:00 pm

ve ****** ün arkasına sığınarak martavallarınızı saymayın. ****** sosyalist veya kominist değildi. Encam ****** kimsenin tekellinde değildir.
yaglidere28
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyPaz Ara. 23, 2007 4:44 pm

utku
bu yazdıklarınız sizin fikirleriniz mi yoksa http://www.belgehaber.com/haber.php?haber_id=2757 adresindeki m.şevket eyginin köşe yazısı mı
yaglidere28
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyPaz Ara. 23, 2007 4:46 pm

martaval konusuna gelince bu kelimeyi kullanman da senin gerçek seviyeni gösteriyor tebrikler

Biz ******'ün arkasına sığınmıyoruz dostum evet ****** sosyalist olmayabilir ama bu bizim onu sevmemize engel değildir onun antiemperyalistliği ve ilericiliği ortadadır.

deniz gezmişi ve sosyalistleri cani gibi göstermeye çalışmışsın sivasta 37 kişinin canına kıyanlar maraşta çorum da onlarca insanları katledenler de sosyalistler değildi herhalde
Misafir
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyPaz Ara. 23, 2007 8:51 pm

birader seviyem seni ilgilendirmez burası siyasi tartışma alanı değildir! propaganda yapmak istiyorsan meydanlara...
yaglidere28
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyPaz Ara. 23, 2007 10:06 pm

birader mi sen kendini mahalle kabadayısı mı sanıyorsun biz sana isminle hitap ediyoruz aynı saygıyı sen de göstereceksin asıl sen meydanlara git hem bu siteyi kendi ideolojinin propagandasını yapmak için kurmuşsun bize diyorsun politika yeri değil diye sütun sütun milli görüş,anadolu gençlik derneği propagandaları ne oluyor siyaset değil mi bunlar
Misafir
Misafir

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyÇarş. Ara. 26, 2007 2:44 pm

yaglidere28 demiş ki:
birader mi sen kendini mahalle kabadayısı mı sanıyorsun biz sana isminle hitap ediyoruz aynı saygıyı sen de göstereceksin asıl sen meydanlara git hem bu siteyi kendi ideolojinin propagandasını yapmak için kurmuşsun bize diyorsun politika yeri değil diye sütun sütun milli görüş,anadolu gençlik derneği propagandaları ne oluyor siyaset değil mi bunlar

Ben sizin gibi başkalarını suçlamıyorum öğreti mi sunuyorum; isteyen okur beğenir, istemeyen ilgilenmez. Başkasını suçlayarak bir yerlere gelemezsiniz. Geçmişteki sağcı-solcu gibi kırıp dökmeğe varır bu iş! Şimdi güçlü olan benim bu alandan istersem uzaklaştırabilirim sizi. Yazılarınızı yazın suçlamadan hakaret etmeden! Başkasını cahillikle suçlayınca siz alim oluyorsunuz sanmayın.
yaglidere28
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyÇarş. Ara. 26, 2007 11:56 pm

hakaretmiş .... şöyle bi bakıyorum sitedeki mesajları en ağır hakaretli mesajları zaten sen yazmışsın çok ta umrumdaydı sanki uzaklaştıracakmış asıl uzak olan sensin niğdede okuyup giresun forumu yönetmeye çalışıyorsun ama bu tavırlarından dolayı siten de dibe vurmuş .

tartışma ile baş edemeğin üyeyi sil gitsin 1 haftadır bakıyorum benden başka toplasan 2-3 kişi giriyor foruma buyur senin olsun bu forum filan değil sen kendi egosunu tatmin etmeye çalışan birisin
fırat
Yeni Üye
Yeni Üye
fırat

Erkek
Job/hobbies : ...
Uğraşıları/zevkleri : calismak

deniz gezmiş Empty
MesajKonu: Geri: deniz gezmiş   deniz gezmiş EmptyCuma Ekim 30, 2009 1:53 pm

güzeldi
http://www.izlesene.com/video/tülay%20özer-tulay-ozer--ikimiz-