Giresun Üniversitesi Öğrencileri Paylaşım Alanı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Öğrencileri Paylaşım Alanı

Daha iyi bir Giresun Üniversitesi için...

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  Kayıt OlKayıt Ol  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yapGiriş yap  

Amerikan Tayyipi İle Fatihin Nesli kapışıyor...

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Amerikan Tayyipi İle Fatihin Nesli kapışıyor... Empty
MesajKonu: Amerikan Tayyipi İle Fatihin Nesli kapışıyor...   Amerikan Tayyipi İle Fatihin Nesli kapışıyor... EmptyPaz Tem. 15, 2007 6:45 pm

Yerli Şile bezi ile Amerikan bezinin hesaplaşması!

Söylemesi ayıp, ben kendi balığımı kendim alır, kendi yöntemimle kendim pişirir, sevdiklerimle, dostlarımla yerim. Balıkçıya giderim, her mevsimin balığı neyse, (örneğin bu mevsimin balığı sardalyadır) alırım.

Sardalyaları temizletirim.

Kendi bahçemden taze asma yapraklarını koparırım, yıkarım. Toprak güvecin altına asma yapraklarını dizerim, üstüne kendi bahçemden kopardığım tek yeşil biberi ince ince kıyarım, kendi bahçemden topladığım hormonsuz domatesi ince kuşbaşı doğrar, kendi bahçemden kopardığım taze kabağın yarısını da çok çok ince dilimler, asma yaprağının üstüne sererim.

Temizletip kılçığından ayırttırdığım ve iki sevgilinin dudak dudağa öpüşmesi gibi üst üste yapıştırdığım sardalyayı, güvecin dibine serdiğim yeşil biber, domates, kabak yatağının üstüne itinayla dizerim. Pazardan aldığım �kültür mantarlarından� 3-4 tanesini pek kaba kaçmayacak şekilde dilimler, balığın üzerine serpiştiririm. Mısır Çarşısı�ndan aldığım, şekli deniz yıldızına benzer �kurutulmuş anason çiçeğinden� sadece birini tam ortaya gelecek şekilde yerleştiririm. Kendi bahçemdeki defne ağacından kopardığım iki yaprağı da yıkar, anason çiçeğinin iki yanına koyarım.

Arkadaşım Eşref Yıldırım�ın Altınoluk�un Kaz Dağları�ndaki zeytin bahçelerinden elle toplatıp, özel olarak imal ettirerek bana da hediye ettiği zeytinyağından bir kahve fincanı kadarını güvece gezdirerek dökerim. Folyo ile sıkıca sardığım güveci, 230 dereceye ayarlanmış mini fırına koyar 25 dakika pişiririm.

Muhteşem olur.

Öneririm.

Siz de yapın.

Dostlarınızla yiyin.

Söylemesi ayıp, işte ben �bu güveçte balık�ın balıklarını, beyaz çember sakallı, başında takkesi olan yaşlı balıkçımdan alırım.

Düzgün adamdır.

Harama tenezzül etmez.

Bayat balık vermez.

Kazık da atmaz.

Ben onu AKP�li bilirdim, geçen gün balık almaya gittim, cep telefonuyla konuşuyor ve karşıdakine; �İkinci kurtuluş savaşını başlattık, bütün cemaatimize haberi ver, oylarımızı AKP�den çekeceğiz, Erbakan Hocamız�ın partisi Saadet�e atacağız, bu pazar (yani bugünü kastediyor) İstanbul�da yerli Şile bezi ile Amerikan bezinin hesaplaşması var... İstanbul�da Zeytinburnu Kazlıçeşme Meydanı�nda ithal Amerikan bezinin, İstanbul Çağlayan Meydanı�nda da yerli Şile bezinin mitingi var... Sen hısım akrabayı topla, Çağlayan�a saat 4�te gel...� diye yol gösteriyor.

Hayırdır Hacı!

Nedir bu Amerikan bezi!

Nereden çıktı Şile bezi!

Niye hesaplaşıyorlar!

Diye merakla sordum.

İthal Amerikan bezi Tayyip Erdoğan ve AKP, yerli Şile bezi ise Necmettin Erbakan, Recai Kutan ve Saadet Partisi... Bu seçim; �Amerikancılarla yerlicilerin hesaplaşma seçimi� olacak diye sakin sakin anlattı. Daha neler neler anlattı.

Kendisinden çok emindi.

78 yaşındaki Recai Kutan�ın partisi, dip dalga oldu yükseliyor. Kentlerin yoksul kesimlerinde en sıkı Saadet Partililer çalışıyor.

Sürpriz bekleyin dedi.

Ben balıkçıma güvenirim.

Vatan

Amerikan Tayyipi İle Fatihin Nesli kapışıyor...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Amerikan Teknolojisi